انتقاد از عدم افزایش قیمت داروهای ایرانی برغم افزایش هزینه‌ها

به گزارش پایگاه خبری صنایع و معادن ایران، عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران باانتقاد از ثابت ماندن قیمت داروهای ایرانی با وجود افزایش حقوق، تامین اجتماعی و مالیات از مسئولان درخواست کرد که برای رفع مشکلات صنایع دارویی کشور فکری کنند . به گزارش ایسنا، دکتر علی مهرآمیزی در یک برنامه […]

به گزارش پایگاه خبری صنایع و معادن ایران،

عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران باانتقاد از ثابت ماندن قیمت داروهای ایرانی با وجود افزایش حقوق، تامین اجتماعی و مالیات از مسئولان درخواست کرد که برای رفع مشکلات صنایع دارویی کشور فکری کنند .

به گزارش ایسنا، دکتر علی مهرآمیزی در یک برنامه رادیویی با بیان اینکه در شرایطی که حقوق، دستمزد و تامین اجتماعی و مالیات افزایش یافته است، ما توان تاب آوردن زیر حجم گرانی‌ و ثابت ماندن قیمت دارو در دو الی سه سال گذشته را نداریم، اظهار کرد: تقریباً بیش از ۹۰ درصد داروهای کشور در داخل تولید می‌شود. حمایت ارز ۴۲۰۰ تومانی برای صنایع دارویی فقط روی خود دارو است و قیمت مواد مختلفی که در بسته بندی و فرآورده‌های دارو استفاده می‌شود افزایش پیدا کرده‌اند.

وی افزود: محصول ما طوری است که نمی‌توان آن را تولید نکرد اما از مسئولان هم تقاضا داریم برای این حوزه هم فکری کنند تا از این دوران سخت عبور کنیم.

عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران با اشاره به نقش پررنگ شرکت‌های بیمه در تاب آوری صنایع داروسازی، خاطر نشان کرد: قیمت داروهای تولیدی صد شرکت دارویی در ایران بعد از عید و طی شش ماه اخیر هیچ افزایش قیمتی نداشته اما داروهای وارداتی و داروهای خاص و داروهایی که درصدی از آن‌ها در ایران تولید می‌شود افزایش قیمت داشتند.

انتهای پیام