برآورد خسارت ۱۲۰۰ میلیاردی سیلاب به بخش کشاورزی استان مرکزی

به گزارش پایگاه خبری صنایع و معادن ایران، ایسنا/مرکزی رئیس جهادکشاورزی استان مرکزی از برآورد خسارت ۱۲۰۰ میلیاردی سیلاب به بخش کشاورزی استان مرکزی خبر داد. علی صفری در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: طبق برآورد صورت گرفته جاری شدن سیلاب در بارندگی‌های اخیر در استان مرکزی حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان […]

به گزارش پایگاه خبری صنایع و معادن ایران،

ایسنا/مرکزی رئیس جهادکشاورزی استان مرکزی از برآورد خسارت ۱۲۰۰ میلیاردی سیلاب به بخش کشاورزی استان مرکزی خبر داد.

علی صفری در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: طبق برآورد صورت گرفته جاری شدن سیلاب در بارندگی‌های اخیر در استان مرکزی حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به بخش کشاورزی این استان خسارت وارد کرد.

وی افزود: این خسارت‌ها به بخش کشاورزی و دامپروری بیشتر در شهرستان‌های اراک، خنداب، فراهان، خمین و محلات و به نسبت پایین تر در ساوه، زرندیه و کمیجان وارد شده‌ است.

رئیس جهادکشاورزی استان مرکزی ادامه داد: این خسارت به بخش های زراعی، باغی، دامپروری و طیور، قنوات، کانال های آبیاری، جاده های بین مزارع، ابنیه و تاسیسات دامداری و مرغداری، گلخانه ها و سازه های گلخانه وارد شده است.

صفری بیان کرد: از همان ابتدای پس از وقوع سیل، اقدامات در خصوص بازسازی و بهسازی آغاز شده و اقدامات در قنوات آهنگران، عزیزاباد و بورقان که تخریب ۱۰۰ درصدی داشته اند بدون اعتبار آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: در تفرش نیز مرمت قنوات و کانال ها به اتمام رسیده و در محلات نیز کانال لریجان با کمک بهره برداران اصلاح و لایروبی شده است. در واقع، مواردی که نیاز به اقدام سریع داشته اند انجام شده و مابقی نیز در دستور کار است.

صفری ادامه داد: علیرغم خسارت باغات بویژه در خنداب، پیش بینی افزایش قیمت در محصولات وجود ندارد و ممکن است که تنها میزان تولیدات کاهش داشته باشد.

انتهای پیام