تعدیل نیروی تسلا بخاطر تشدید رکود اقتصادی آمریکا

اقتصاد ایران: ایلان ماسک در یک گفتگوی زنده اعلام کرد که رکود اقتصادی آمریکا دلیلی برای تعدیل نیرو در شرکت خودروسازی تسلا است. به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از رویترز، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا گفت که  تعدیل ۱۰ درصدی نیروهای این شرکت طی سه ماه آینده اتفاق خواهد افتاد. پیش تر ثروتمندترین فرد جهان،‌ رکود اقتصادی […]

اقتصاد ایران: ایلان ماسک در یک گفتگوی زنده اعلام کرد که رکود اقتصادی آمریکا دلیلی برای تعدیل نیرو در شرکت خودروسازی تسلا است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از رویترز، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا گفت که  تعدیل ۱۰ درصدی نیروهای این شرکت طی سه ماه آینده اتفاق خواهد افتاد. پیش تر ثروتمندترین فرد جهان،‌ رکود اقتصادی در آمریکا را پیش بینی کرده بود.

ماسک در یک سخنرانی در مجمع اقتصادی قطر به میزبانی بلومبرگ گفت که این تعدیل نیرو تنها شامل کارگران حقوق بگیر می شود، یعنی کاهش ۳.۵ درصدی در کل نیروی کار، تغییراتی که او آن را غیر مادی توصیف کرد.

ماسک درخصوص دورنمای رکود اقتصادی در ایالات متحده ابراز نگرانی کرد. او گفت که این امر قطعی نیست، اما به نظر محتمل است.

در ایمیل دوم ژوئن ماسک به مدیران تسلا آمده که او احساس بسیار بدی در مورد اقتصاد آمریکا دارد و این شرکت باید حدود ۱۰ درصد کارکنان خود را کاهش دهد و تمام استخدام‌ها را در سراسر جهان متوقف کند.

او روز سه‌شنبه گفت که تسلا امیدوار است به جای کارمندان با حقوق ثابت، تعداد کارگران روزمزد را افزایش دهد.

او همچنین گفت که در بازار ارز دیجیتال باقی خواهد ماند و قصد دارد شخصاً از دوج کوین پشتیبانی کند. این رمز ارز امسال بسیار نوسان داشته، اما بیت کوین پس از اعلام تسلا در فوریه سال گذشته مبنی بر خرید ۱٫۵ میلیارد دلار از این ارز و پذیرفتن آن به عنوان پرداخت برای وسایل نقلیه، افزایش ارزش داشته است.