چقدر فولاد وارد شد؟ – ایسنا

به گزارش پایگاه خبری صنایع و معادن ایران، طی پنج ماه نخست امسال، میزان واردات اقلام فولادی تنها در حدود یک میلیون تن بوده و بخش قابل توجه نیاز فولادی کشور از تولید داخل تامین شده است. به گزارش ایسنا، بر اساس آمار ارائه شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، طی پنج ماه نخست سال جاری […]

به گزارش پایگاه خبری صنایع و معادن ایران،

طی پنج ماه نخست امسال، میزان واردات اقلام فولادی تنها در حدود یک میلیون تن بوده و بخش قابل توجه نیاز فولادی کشور از تولید داخل تامین شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار ارائه شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، طی پنج ماه نخست سال جاری مجموع واردات انواع مقاطع فولادی، شمش فولادی و محصولات فولادی حدود یک میلیون تن ثبت شده است که برای بین ۵.۹ درصد، ۸۵.۵ درصد و ۹۶.۴ درصد بیشتر شده اما واردات شمش تغییری نداشته و کشور همچنان بی‌نیاز از واردات آهن اسفنجی بوده است.

طبق آمار، میزان واردات مقاطع طویل فولادی که در پنج ماهه ابتدایی سال گذشته ۳۴ هزار تن ثبت شده بود در مدت مشابه امسال به ۳۶ هزار تن رسیده و بدین ترتیب ۹.۵ درصد افزایش یافته است.

بیشترین میزان حجم وارداتی فولاد در مدت مذکور سال جاری مختص محصولات فولادی معادل ۵۲۵ هزار تن است که نسبت به میزان واردات آن در مدت مشابه سال گذشته معادل ۲۸۳ هزار تن ۸۵.۵ درصد افزایش یافته است.

میزان واردات مقاطع تخت فولادی نیز در مجموع پنج ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۶.۴ درصد بیشتر شده و از ۲۴۹ هزار تن در مجموع واردات طی پنج ماهه سال گذشته به ۴۸۹ هزار تن در مدت مشابه امسال رسیده است.

طبق آمار، در واردات شمش فولادی نیز امسال به ۱۰۰۰ تن رسیده که همه آن بیلت‌وبلوم بوده و نیازی به واردات اسلب نبوده و مربوط به سه ماهه اول است.

همچنین واردات آهن اسفنجی هم در چهار ماهه امسال صفر ثبت شده است.

انتهای پیام