گره کور موج های آبی گنبدکاووس باز شد/ فرصت یکساله دستگاه قضا به مجری طرح

به گزارش پایگاه خبری صنایع و معادن ایران، ایسنا/گلستان رئیس کل دادگستری استان گلستان پس از نشست ۶ ساعته و بررسی میدانی مشکل پروژه موج های آبی گنبدکاووس، از تمرکز همه دستگاهها برای تلاش به منظور حل یک ساله مشکل این پروژه خبر داد. حیدر آسیابی در گفت و گو با خبرنگاران در حاشیه این […]

به گزارش پایگاه خبری صنایع و معادن ایران،

ایسنا/گلستان رئیس کل دادگستری استان گلستان پس از نشست ۶ ساعته و بررسی میدانی مشکل پروژه موج های آبی گنبدکاووس، از تمرکز همه دستگاهها برای تلاش به منظور حل یک ساله مشکل این پروژه خبر داد.

حیدر آسیابی در گفت و گو با خبرنگاران در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه رئیس قوه قضاییه در سفر به استان دو پرونده کثیرالشاکی  پتروشیمی گلستان و  موج های آبی گنبدکاووس را به صورت ویژه پیگیری کرد، افزود: تمام اختیارات قضایی مورد نیاز برای حل مشکلات این پرونده از سوی حجت الاسلام اژه ای به دادگستری استان اعطا شد تا این دو پرونده به سرانجام برسد.

وی با بیان اینکه  برای بررسی وضعیت پروژه موج های آبی در شهرستان گنبد کاووس حضور یافته و در نشست های جداگانه با شاکیان و متهم پرونده دیدار کردیم، خاطرنشان کرد: در بازدید از محل اجرای پروژه و دیدار با مجری طرح راهکارهای برون رفت از مساله را بررسی کردیم زیرا هدف قوه قضاییه، راه اندازی این پروژه در گنبدکاووس است.

رئیس کل دادگستری استان گلستان با تاکید بر اینکه اگر تکمیل طرح توسط خود مجری اتفاق بیفتد ما از آن استقبال کرده و حمایت قضایی لازم برای این که مجری طرح بتواند به تعهدات خود عمل کند را انجام می دهیم، اظهار کرد: خود شاکیان هم در جلسه امروز در دادگستری گنبدکاووس  نظرشان این بود که به مجری طرح برای تکمیل پروژه مهلت داده شود.

آسیابی با اشاره به اینکه اگر در مهلت قانونی که به مجری طرح اعطا می شود، پروژه تکمیل نشود با اختیاراتی که رئیس قوه قضاییه به دادگستری استان اعطا کرده است دادگاه ویژه ای تعیین خواهدشد تا این پرونده به عنوان یک پرونده خاص تعیین تکلیف  و حق شکات پرداخت شود، ادامه داد: با نظر شاکیان و پس از بازدید از ساختمان نیمه کاره طرح ، به مجری پروژه یک سال برای تکمیل آن فرصت داده شد.

وی از رصد مستمر وضعیت پروژه و پیشرفت طرح در این مدت  توسط رئیس دادگستری و دادستان گنبدکاووس خبر داد و گفت: ما نیز هر سه ماه یکبار از محل ساخت طرح بازدید و نظارت می کنیم تا بتوانیم طی یکسال شاهد بهره برداری پروژه باشیم.

به گزارش ایسنا پرونده موج های آبی گنبدکاووس نزدیک به ۳۰۰ شاکی دارد که در این پرونده شاکیان به امید تحویل یک تا چند باب فضای تجاری در این طرح تفریحی، گردشگری، سهام خریدند اما پس از گذشت نزدیک به ۹ سال  این طرح همچنان نیمه کاره مانده است .
انتهای پیام