گفت‌وگوی اندونزی و چین درباره چه بود؟

به گزارش پایگاه خبری صنایع و معادن ایران، دو کشور اندونزی و چین روز جمعه (۸ سپتامبر) اعلام کردند که مقامات ارشد اندونزی و چین درباره راه‌های بهبود سرمایه‌گذاری و تجارت دوجانبه خود که شامل گسترش دامنه محصولات صادراتی اندونزی است، بحث کردند. به گزارش ایسنا، جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی، روز جمعه پس از […]

به گزارش پایگاه خبری صنایع و معادن ایران،

دو کشور اندونزی و چین روز جمعه (۸ سپتامبر) اعلام کردند که مقامات ارشد اندونزی و چین درباره راه‌های بهبود سرمایه‌گذاری و تجارت دوجانبه خود که شامل گسترش دامنه محصولات صادراتی اندونزی است، بحث کردند.

به گزارش ایسنا، جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی، روز جمعه پس از نشست این هفته شرق آسیا در جاکارتا با لی کیانگ، نخست وزیر چین دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی شین هوا، لی در این نشست گفت که چین آماده است تا واردات کالاها و محصولات کشاورزی و شیلات ممتاز اندونزی را گسترش دهد.

بر اساس بیانیه دفتر وی، جوکووی همچنین به طور خاص از شرکت‌های چینی، اعم از خصوصی و دولتی دعوت کرد تا در ساختن سرمایه جدید ۳۲ میلیارد دلاری پایتخت جدید اندونزی، نوسان‌تارا، مشارکت کنند. هر دو طرف همچنین در مورد اتصال پرواز بین دو کشور گفت‌وگو کردند.

بر اساس بیانیه چین، توافق نامه‌ای نیز بین وزارتخانه‌های بازرگانی دو کشور برای گسترش همکاری‌های تجارت الکترونیکی امضا شد.

طبق گزارش رویترز، در حال حاضر چین بزرگترین شریک تجاری اندونزی است و حجم تجارت دوجانبه آن در سال گذشته بیش از ۱۳۳ میلیارد دلار بوده است. در سال های اخیر تراز تجاری بین دو کشور به طور فزاینده‌ای متعادل شده است و حتی این احتمال وجود دارد که اندونزی امسال به مازاد تجاری دست یابد.

انتهای پیام